Kam jít do zoo
Úvod » Zoologické zahrady v České republice

Zoologické zahrady v České republice

 


V České republice můžete navštívit přes dvacet zahrad. Obvykle nabízejí i vzdělávací programy pro školky a školy. Zajímavé informace o zvířatech, které chovají, se můžete dočíst už na webových stránkách. Otevírací doby se liší dle sezóny. Procházku zoologickou zahradou si můžete obvykle užívat skoro celý den, bývají totiž doplněny o atrakce lákavé pro děti, nebo venkovní restaurace lákavé pro rodiče. Skoro pokaždé má v zoo také pro potěchu oka nějaké nové mláďátko.

Zoologické zahrady v České republice po krajích

PrahaStředočeský krajKrálovéhradecký krajÚstecký krajKraj VysočinaPlzeňský krajLiberecký krajJihočeský krajJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zoo Praha

Zoologická zahrada Praha

Pro domácí jsou skvělou možností trávení volného času zookroužky, které zoo Praha zaštiťuje. Pro běžnou návštěvu jsou zde vyhrazené časy od 9 hodin. V letní sezóně se dveře zavírají až ve 21 hodin. Účastnit se můžete adopce i sponzorování. Vstupné se pohybuje kolem 150 – 200 Kč.

Zoo Středočeský kraj

Zoologická zahrada Chleby

První porevoluční nestátní zoo v Čechách byla založena v roce 1997 a  navštívit zde můžete více jak 70 druhů zvířat. Webové stránky nabízejí ke stažení kvízy a zábavné a zajímavé informace.

Zoo Královéhradecký kraj

Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem

Za pěkné vysvědčení se do zoo před prázdninami podívají vaše ratolesti už za desetikorunu. Dvůr Králové je jedna z nejoblíbenějších zahrad v republice a nabízí takovou podívanou jako je lví safari, nebo procházku po zoo s průvodcem. Pejskové jsou ve Dvoře Králové vítáni.

Zoo Ústecký kraj

Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna

Každý den od osmé hodiny ranní můžete navštívit děčínskou zoo. Dveře se zavírají podle sezóny. V zoo se připojíte k wifi a vstupné v letním období pořídíte od 60 Kč.

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Plno zážitkových programů, možnost finanční podpory zvířat, či akce, které zoo pořádá, si nenechte ujít ani vy. Výhodné balíčky nabízí zoo i školám.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov

Zoopark plný aktivit v podobě ekotábora nebo výuky v učebnách nabízí i možnost adopce zvířátka či jeho sponzorování. Účastnit se můžete i komentovaného krmení.

Zoo Kraj Vysočina

Zoologická zahrada Jihlava

V zoologické zahradě můžete děti zabavit kromě podívané na zvířátka i skákacím hradem či jízdou v půjčeném autíčku. Navštívit můžete také galerii přírodnin.

Zoo Plzeňský kraj

Zoologická a botanická zahrada města Plzně

Zoo, botanickou zahradu, Japonskou zahradu, Dinopark, nebo Akvatera. To vše můžete navštívit, pokud se vydáte do Plzně. Jednotlivé atrakce sídlí na jednom místě a tak můžete pomocí hromadného vstupného ušetřit.

Zoo Liberecký kraj

Zoologická zahrada Liberec

Nejstarší zoologická zahrada v ČR i SR založená v roce 1919 nabízí podívanou na bílé tygry. Zoo se věnuje komplexní ochraně přírody a poskytuje pohyb, kulturu, i vzdělání každému z navštěvníků.

Zoo Jihočeský kraj

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou

Berneška bělolící, Anolis šedý, či Achatina – na všechny z nich se můžete přijít podívat na Hlubokou. Základní i mateřské školy mohou navštívit výukové programy. Na internetových stránkách zahrady jsou k dispozici i pracovní listy. Jihočeská zoo slouží i jako záchranná stanice pro nemocná zvířátka z volné přírody.

Krokodýlí zoo Protivín

Sobotní zábava? Krmení krokodýlů! I vy můžete exkluzivní podívanou zažít. Protivínská krokodýlí zahrada nabízí expozice obohacené o další aktivity rozdělené do dní v týdnu. Na webových stránkách nabízí přehledné informace.

Zoologická zahrada Tábor

Největší zoo zahrada v jižních Čechách se věnuje záchraně ohrožených druhů a je domovem více než 250 zvířátek. Toto číslo stále narůstá a přesvědčit se o tom můžete každý den od 9 hodin.

Park exotických zvířat Dvorec u Borovan

Aktivitám pro děti i dospělé se věnuje park exotických zvířat situovaný v jižních Čechách. Jako jediná zahrada v republice odchovala bílého lvíčka. V parku se můžete stát patronem či adoptivním rodičem nějakého ze zvířátek, pro které je Dvorec u Borovan domovem.

Zoo Jihomoravský kraj

Zoologická zahrada Brno

Brněnská zoologická zahrada se nachází na západním okraji města, v městské části Bystrc, poblíž Brněnské přehrady. Otevřeno má každý den v roce a její prohlídka vám zabere půlku dne. V zoo můžete uspořádat i narozeninovou oslavu vašich ratolestí.

Zoologická zahrada Hodonín

Jedna z nejmenších a nejmladších zahrad vznikla v roce 1977. Od té doby ji můžete každý den navštěvovat od 9 hodin. Brány zahrady se zde zavírají podle sezóny.

Papouščí zoologická zahrada Bošovice

První papouščí zoo v České republice se nachází na jižní Moravě v obci Bošovice. Uvidíte zde papoušky Amazónky, Aratingy, nebo papouška senegalského.

Zoo Olomoucký kraj

Zoologická zahrada Olomouc

Safari vláčkem se můžete projet i po olomoucké zoo. Navštívit ji můžete denně od 9 do 18 hodin. V zoo je možné účastnit se aktivit s ošetřovatelem, či  si přijít poslechnout komentáře ke krmení zvířátek. Veškerý program je naplánovaný na webových stránkách.

Zoopark Vyškov

Atrakcemi pro děti to v parku nekončí. Plno akcí pro rodiny s dětmi i školy nabízí Vyškov podle kalendáře na webových stránkách. O zábavu zde nouze není.

Zoo Moravskoslezský kraj

Zoologická zahrada Ostrava

Užijte si celodenní zábavu s celou rodinou v ostravské zoo. Z každého vstupného navíc koruna putuje na ochranu živočichů a rostlin přímo ve volné přírodě.

Zoo Zlínský kraj

Zoologická zahrada Lešná Zlín

Nejnavštěvovanější turistické místo na Moravě? Zoo ve Zlíně! Můžete jí navštívit každý den od 8.30 a po prohlídce si zajít třeba do místní restaurace.

Zpět na titulní stránku 

Fotogalerie

Přečtěte si také