šimpanz zoo
Úvod » Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

 


Malá zoologická zahrada v překrásném prostředí lužního lesa. Kromě překrásného prostředí a slušné řádky zajímavých zvířat je lákadlem i žralok černoploutvý.

Otevírací doba

Duben – září 9:00 – 19:00
Březen, říjen 9:00 – 17:00
Listopad – únor 9:00 – 16:00

Vstupné

Dospělí – 130 Kč
Děti, důchodci do 70 let, ZTP – 80 Kč
Rodina (2+2) – 300 Kč
Děti do 3 let, důchodci nad 70 let, ZTP/P – zdarma

Historie

Na počátku byla myšlenka vybudovat zařízení, které by zlepšilo životní prostředí a rozšířilo možnost odpočinku občanům. Dalším úkolem bylo podílení se na vzdělávání žáků a jejich pěstování vztahu k přírodě. Takový projekt schválilo město v roce 1973 a po několikaletém budování se v roce 1977 otevřelo místo pro veřejnost. Od roku 1982 byl veden jako zoopark, od roku 1992 pak už zoologická zahrada. Od té doby prošla zahrada rekonstrukcí a postavily se nové pavilony.

Atrakce

Zoo Hodonín nabízí v rámci zážitkových programů prožít Den s ošetřovatelem a také komentované prohlídky.
Denně kromě pondělí probíhá ve 14:30 krmení tygrů a lvů. V pavilonu primátů, opic a terárií se krmí denně ve 14:45, a v pavilonu akvárií můžete krmení jeho obyvatel zhlédnout každý pátek v 11:00.
Mimo to zoo pořádá akce k příležitostem a svátkům (Noc duchů, Advent, …)

Zvířata

Zoo Hodonín dnes chová asi 170 druhů zvířat, celkem 730 kusů. Zároveň chrání na sedmdesát ohrožených druhů. Mezi vzácné nebo návštěvnicky oblíbené patří šimpanzi, kočkodani zelení nebo drápkaté opičky. V hodonínské zoo si můžete prohlédnout také žraloky černoploutvé. Spolu se Zoo Olomouc jsou zahrady jediné, které tuto parybu  v Česku a na Slovensku chovají.

Mapa

Webové stránky Zoologické zahrady Hodonín

Zpět na stránku Zoologické zahrady v České republice 

Fotogalerie

Přečtěte si také