Krokodýl zoo
Úvod » Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

 


Skutečně specifická zoo specializující se na chov krokodýlů je v České republice unikátem. Jedná se o soukromou zoologickou zahradu a mimo jiné se zabývá vzdělávacím programem a propagací obnovitelných zdrojů. Podobný typ chovu krokodýlů lze najít už jen na třech místech v Evropě (Dánsku, Francii a Německu).

 

Otevírací doba

Květen – září 10:00 – 17:00 (poslední prohlídka 16:30)
Říjen – duben 10:00 – 16:00 (poslední prohlídka 15:30)

Vstupné

Dospělí – 200 Kč
Děti (3 – 15 let) – 140 Kč
Děti do 3 let – zdarma
Studenti, důchodci – 160 Kč
Rodinné vstupné – 650 Kč (2+2) / 690 Kč (2+3)

Historie

Zoo vznikla ze soukromého chovu, který založil Miroslav Procházka v roce 1996. Od roku 2000 začal budovat celou kolekci krokodýlů a o pět let později se mu už dařilo i krokodýlí rozmnožování. Od roku 2008 získal licenci pro provozování zoologické zahrady. Zoo je umístěna v hospodářské budově z 18. století. Zoo neslouží jen k chovu krokodýlů, ale i k propagaci ekologie a ekologických technologií

Atrakce

Zoologické muzeum

Výstava koster více než 1200 zvířat (nejen krokodýlů) je k vidění v přidruženém muzeu, které zároveň zastřešuje i různé vzdělávací činnosti.

Líhnutí krokodýlů

Je možné sledovat proces líhnutí malých krokodýlů během jara v expozičních inkubátorech.

Krmení krokodýlů

Každou sobotu v 11:00 a v neděli ve 14:00 probíhá krmení krokodýlů – krmí se skupina extra agresivních 21 kubánských krokodýlů a také Golema, asi 5 metrového krokodýla mořského.

 

Zvířata

Velkou raritou je bílí Afrodita – gaviál saudský, který je jediný na světě. Velkým lákadle je Golem – téměř pětimetrový krokodýl mořský, největší druh krokodýlů na světě. Nejohroženějším druhem je krokodýl filipínský, kterého v chovu zastupuje Monty. Návštěvnicky nejoblíbenější je Kuba – krokodýl americký.
V zoo najdete kromě krokodýlů také kajmany, aligátory, gaviály, jedovaté hady a expozice s mláďaty.

 

Mapa

Webové stránky Krokodýlí zoo Protivín

 

Zpět na stránku Zoologické zahrady v České republice 
Přečtěte si také