Nosorožec zoo
Úvod » Zoologická zahrada Dvůr Králové

Zoologická zahrada Dvůr Králové

 


Zoologická zahrada Dvůr Králové patří mezi nejznámější zoo u nás. Se svou rozlohou 94 ha se také řadí mezi ty největší. Může se pochlubit nejvyšším počtem afrických zvířat v Evropě, což je velkým lákadlem pro milovníky safari. Zoologická zahrada totiž v období od května do konce září nabízí projížďky ve speciálně upravených vozech mezi volně pobíhající zvěří.
V roce 2015 bylo otevřeno nové Lví safari, kde se návštěvníci mohou setkat se lvy z bezprostřední blízkosti. Tato atrakce u nás nemá obdoby, což ji dělá unikátní.

Otevírací doba Zoo Dvůr Králové

Letní sezóna – od začátku května do konce září.
Otevřeno denně 9:00 – 18:00
Večerní safari
Od července do srpna denně 19:30
V květnu, červnu a září je večerní vchod otevřen od 19:30 pouze v pátek a v sobotu.

Vstupné v Zoo Dvůr Králové

Dospělí – 195 Kč
Safari vlastní vozem – 195 Kč
Jízda Afrika truck (jedno sedadlo) – 60 Kč
Večerní safari (plné jízdné) – 180Kč
Večerní procházky (červenec, srpen) – 95 Kč
Možnost nepřeberného množství slev, akcí a permanentek.

Spojení a parkování

Autem
Cesta k zoo je značena velmi přehledně a podrobně. Přímo u zoo naleznete velké parkoviště, kde můžete zaparkovat zcela zdarma.
Vlakem/autobusem
Vlaková stanice Dvůr Králové nad Labem leží na trati č. 030 a staví zde všechny typy vlakových souprav. Z vlakového nádraží si můžete udělat pěší výlet (3,5km) nebo využít autobusovou dopravu, popřípadě zkombinovat obě varianty.
Autobusové nádraží nalezneme ve východní části. Pěšky se do ZOO dostanete přes centrum města (asi 2km).

Historie Zoo Dvůr Králové

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové se může pochlubit šedesátiletou historií. Během této doby se stala z malého zookoutku jednou z největší zoo u nás. Začátky nebyly jednoduché a výběhy vznikaly svépomocí. Prvním správcem zahrady byl Josef Fabián.
Oficiálního otevření pro veřejnost se Zoo Dvůr Králové dočkala 9. května 1946. Mezi nejvýznamnější svépomocné počiny patří adaptace palmového skleníku na Tropický pavilon s opicemi, ptáky a prvním královédvorským lvem, jenž nesl jméno Rémus.

Zvířata ve Dvoře Králové

Levhart perský – tuto šelmu zdobí její smyslnost a tělesná dokonalost, což ji dělá unikátní a lahodí to oku návštěvníků. Chovný pár Jacquelin a Taian společně s jejich mládětem, které se narodilo v roce 2014, nalezneme v pavilonu šelem. Jedná se o největší poddruh levharta, který žije v Přední a Střední Asii. Do sedmdesátých let je to už pátý sestavený pár. Dodnes se ve Dvoře Králové podařilo odchovat čtyřicet šest jedinců. Velkým lákadlem jsou také nosorožci na které se Zoo Dvůr Králové specializuje.

Atrakce

Safari Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové nabízí kromě běžné prohlídky také jízdu otevřeným terénním vozem se zkušeným průvodcem mezi stády zvířat. Během jízdy uvidíte zebry, pakoně, žirafy, antilopy, ale i kočkovité šelmy. Výlet můžete zakončit africkou večeří v přilehlé restauraci U Lemura.

Vychutnat si můžete Africké safari, Lví safari, Offroad safari nebo Večerní safari.

Informace o jednotlivých typech safari v Zoo Dvůr Králové, otevírací době a vstupném >>>

Zebra Böhmova, safari, ZOO Dvůr Králové

Mapa – jak se dostat do Zoo Dvůr Králové

 

Kontakt

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029,
544 01 Dvůr Králové nad Labem
E-mail: Info@zoodvurkralove.cz, zoo.dk@zoodvurkralove.cz
Tel.: +420 773 786 158
Webové stránky

 

Zpět na stránku Zoologické zahrady v České republice 

Fotogalerie

Přečtěte si také