Amazoňan zoo
Úvod » Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby

 


Dlouho byla nejmenší zoologickou zahradou v České republice, ale to už není pravda. Od roku 2012 už je možné se kochat novými výběhy a kromě nově vybudované infrastruktury zde najdete především příjemnou rodinnou atmosféru, kterou se Zoo Chleby podařilo udržet.

 

Otevírací doba

Leden – únor 9:00 – 16:00
Březen 9:00 – 17:00
Duben – září 9:00 – 18:00
Říjen 9:00 – 17:00
Listopad – prosinec 9:00 – 16:00

Vstupné

Dospělí – 140 Kč
Děti, studenti s platným studentským průkazem, důchodci (od 65 let), ZTP – 100 Kč
Nejmenší děti (do 3 let nebo výšky pultu v pokladně) – zdarma
ZTP/P, zaměstnanci zoologických zahrad – zdarma
Parkovné – 40 Kč za osobní vůz (autobus zdarma)
Vstup se psy je povolen pouze do nové zoo, a je zdarma.

Historie

Malá zoologická zahrada vznikla teprve v roce 1997. Původně se jednalo o soukromou sbírku  vzácného ptactva. Ta se postupem času přesunula za prostorem do staré neobydlené fary a k expozici se postupně dostávali návštěvníci. Stále v soukromém vlastnictví a za pomoci dobrovolníků se zoo postupně rozšiřovala. V současné době zoo podstatně zvětšila svou rozlohu, vybudovala nové pavilony a výběhy a nabízí k vidění více než 70 druhů zvířat, například velmi oblíbené gepardy.

Atrakce

Enviromentální centrum a dětské hřiště je v selském stylu.
Zoo Chleby láká i na lokalitu – ve svém okolí má řadu dalších turisticky zajímavých cílů a tak je návštěvu možné spojit s výletem například na rozhlednu Romanka v Hrubém Jeseníku nebo s návštěvou Muzea B. Hrabala.

 

Zvířata

Zoo začínala se sbírkou vzácných exotů – amazoňan rudoocasý, ara hyacintový, dvojzoborožec indický nebo tukan pestrý, který je dodnes symbolem Zoo Chleby.
V současnosti se návštěvníci nejvíce těší v pavilonech Angor Wat (giboni), Labe (pro gepardy) a výběh velbloudů. Tradičně jsou velmi oblíbené surikaty. Láká i obří sladkovodní akvárium.

Mapa – jak se dostat do Zoo Chleby

Webové stránky zoologické zahrady Chleby

Zpět na stránku Zoologické zahrady v České republice 

Fotogalerie

Přečtěte si také