Lachtan zoo
Úvod » Zoologická zahrada Praha » Slavná zvířata v Zoologické zahradě Praha

Slavná zvířata v Zoologické zahradě Praha

 


Pražská zoo je největší zoologickou zahradou v Česku a vypravují se do ní návštěvníci z celé republiky (i zahraničí). Jaká jsou zvířecí lákadla, a kdo z ubytovaných zvířat se již stal legendou?

Lachtani

Nejsmutnější příběh, který udělal z Gastona nejslavnější zvíře pražské zoo se odehrál během povodní v roce 2002. Ze zoologické zahrady ho odnesla velká voda a Vltavou a Labem se dostal až do Německa. Tam byl sice chycen ale vyčerpáním uhynul. Až po jeho smrti se jako pohrobek narodilo lachtance Báře mládě, samička Abeba. Dnes má Gaston v zoo postavenou svou vlastní sochu, která připomíná jeho příběh.

Aktuálně návštěvníky velmi těší Meloun a Malamut, jihoafričtí lachtani, kteří potěší především svou hravostí.

Lachtani zoo

Gorily

Jednou z největších atrakcí pražské zoo je pavilon goril. Obrovský chovatelský úspěch znamenalo první narození mláděte v České republice. Malá orangutanka Moja není jediným mládětem, od té doby se narodila další, ale Moja byla první a její narození bylo největší senzací.

Lákadlem pavilonu jsou dva velitelé tlupy Richard a Nuru, Středem pozornosti na nějakou dobu bývá i samička s mládětem – na jaře 2016 si místo na výsluní zasloužila potomkem samice Shinda.

 

Gorila zoo

Sloni

Pavilon slonů je nesmírně rozsáhlý, ale také jeden z nejkrásnějších. Navíc lze ve skupince slonů potkat také mláďata, která jsou pro návštěvníky nejatraktivnější. V roce 2013 stádo doplnila samička Sita, na jaře roku 2016 se narodilo další mládě, tentokrát sameček Maxmilián. 7. října stejného roku se narodilo další mládě slonici Tamaře.

Sloni zoo

Koně Převalského

Vzácné zvíře, které se proslavilo svým návratem do přírody, který se odehrál v Milovicích. Pro pražskou zoo to bylo erbovní zvíře a na záchraně se podstatně zasloužila, dokonce se podílela na návratu do přírody mongolských stepí. Kůň Převalského je poslední polodivoký kůň a Zoo Praha na jeho záchraně úspěšně pracuje již po desetiletí.

 

Další oblíbenci v Zoo Praha

Leguán kubánský – Pepíno a Kubiška (nejstarší a nejvážnější)

Surikaty – Mopipi a Richmond (svou osobností vynikají nad ostatní)

Humboldtovi tučňáci – Pipin a Pinďa (s originální kresbou bříška)

Medvědi lední – Tom a Berta (jeden lump a jedna pohodářka)

Lvi indičtí – majestátní Jamvan a holky Ginni a Suchi

Tapíři čabrakoví – Indah a Budak Puntja

Klokani rudí – Sedmička a Eddy

Mravenečníci velcí – Ella a Lecter (první pražské mládě v historii chovu)

Surikata mládě

Historie pražské Zoologické zahrady

Mapa ZOO Praha

Podívejte se na webkamery a videa ze ZOO Praha

Slavné atrakce – co nelze při návštěvě vynechat

 

Vrátit se na stránku ZOO Praha

Pokračovat na titulní stránku 
Přečtěte si také