Lední medvěd zoo
Úvod » Zoologická zahrada Brno

Zoologická zahrada Brno

 


Zoologická zahrada Brno se nachází v severozápadní části statutárního města Brna na svazích Mniší hory nedaleko přehrady. Zahrada je zaměřena hlavně na kopytníky, ale jsou zde k vidění i jiná atraktivní zvířata. Například lední medvědi, tygři, opice a dalších více než 200 druhů zvířat.

Zoologická zahrada se pyšní tím, že mezi její chovatelské úspěchy patří odchov mláděte medvěda ledního nebo odchov prvního šimpanze. Provozovatelem je příspěvková organizace Zoo Brno a stanice zájmových činností.

Otevírací doba Zoo Brno

listopad-únor 9.00-16.00
březen-říjen 9.00-17.00
duben-září 9.00-18.00

Vstupné do Zoo Brno

Dospělí – 100Kč
Senioři, studenti, děti 3-15 let, držitelé ZTP – 70Kč
Rodinné vstupné – 270Kč
Děti do 3 let, ZTP/P – zdarma
Fotoaparát – 10Kč
Videokamera – 20Kč
Pes  – 30Kč

Pojízdné vstupenky

Pojízdné vstupenky umožňují za zvýhodněnou cenu návštěvu Zoo a plavbu po Brněnské přehradě. Prodávají se v přístavišti Bystrc a v pokladně brněnské Zoo. Tento typ vstupenky dále opravňuje držitele v den nákupu k přepravě tramvají v libovolném směru mezi zastávkami Zoologická zahrada – Přístaviště.

Ceník pojízdných vstupenek

Základní – od 15 let 200,- Kč
Zlevněné – od 3 do 15 let a držitel průkazu ZTP 110,- Kč
Rodinné – rodiče a jejich děti do 15 let 450,- Kč

Jak se dostat do Zoo Brno

K zaparkování svého vozu můžete použít parkoviště Zoologické zahrady, určené pro návštěvníky. Nebo využijte hromadnou dopravu, tramvaj číslo 1 a 11, autobusy číslo 50, 52, 54.

Historie zoologické zahrady v Brně

Zoo byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953. Koncem 20. století se zřizovatelem stal Magistrát města Brna, odbor kultury Zoo Brno je jedním ze zakládajících členů Unie českých a slovenských zoologických zahrad. A začátkem 21. století se stává řádným členem exkluzivní Světové asociace zoologických zahrad a akvárií. Téhož století započala modernizace výstavbou pavilonu Tygří skály pro tygry a levharty. Místo džungle pavilon napodobuje skalní jeskyni. Mezi další zajímavosti patří snaha o spojení expozic s domorodými stavbami, třeba výběh kanadských vlků doplněný srubem kanadských indiánů. V současné době se zahrada specializuje na chov zvířat z oblasti Evropy, severní Asie a severní Ameriky.

Lední medvědi v Zoo Brno

Slavná zvířata brněnské zoologické zahrady

Všichni jistě znají lední medvědici Coru. Ta už řádí ve výběhu se svými mláďaty. Pozoruhodné je, že mláďata vzala ven o měsíc dřív. S Nanukem a Kometou vyrazila do výběhu, když jim bylo tři a půl měsíce. Medvíděti, které v té době nemělo ani jméno a ani se neznalo jeho pohlaví, ještě nebyly ani tři měsíce.
Je to vůbec poprvé v České republice, kdy se v brněnské zoo narodilo mládě rosomáka sibiřského. Jelikož je chov rosomáku neprobádanou oblastí, chovatelé se snaží co nejméně samici a mládě rušit.
Velmi oblíbený je v brněnské zoo také výběh tygrů.

Mapa – Jak se dostat do Zoo Brno

Kontaktní údaje

U Zoologické zahrady 46, Brno 635 00
Telefon: 546 342 311
E-mail: zoo@zoobrno.cz
Webové stránky

 

Zpět na stránku Zoologické zahrady v České republice 

Fotogalerie

Přečtěte si také