Surikata zoo
Úvod » Adopce zvířete v zoo

Adopce zvířete v zoo

 


Adopce zvířete v zoo ve většině případů znamená, že za finanční příspěvek bude vaše jméno uvedeno na tabulce dané expozice. Přesné podmínky se liší zahrada od zahrady.

Tuto službu v České republice nabízí téměř každá zoologická zahrada.

 

Adopce a sponzorství zvířete

Na zvíře není potřeba přispět celou částkou, která je na jeho péči a stravu skutečně vynaložena. Zoo nabízejí i nějaký minimální příspěvek, od kterého se člověk stává sponzorem. Opět se částka liší podle jednotlivých zoologických zahrad. V Zoo Praha je například možné platit nejméně 100 Kč, v Zoo Dvůr Králové to je 500 Kč což je i v ostatních zoo nejčastější minimální částka. Sponzorství se týká menších částek, adopce mívá hranici vyšší. Zoo Brno přesně vysvětluje, že pokud je částka potřebná pro chov vyšší než příspěvek adoptivního rodiče, stává se rodič přispěvovatelem (nebo jedním z více přispěvovatelů).

Kromě jména na tabulce zvířete zoologické zahrady sponzory a adoptivní rodiče motivují i dárky. Například pražská zoo má kompletní ceník, podle toho, jak je které zvíře nákladné a od toho se odvíjí i částka plného sponzorství, adopce a dárky za ně. Ty obsahují například vstupy do zoo, pozvánky na setkání sponzorů a propagační předměty. Sponzorství či adopci lze také také někomu věnovat jako dárek ať už vážně nebo humorně míněný.

Při adopci zvířete je možné podepsat darovací smlouvu. Dar je položka odpočitatelná z daňového základu. Zvíře nemusí adoptovat je fyzická osoba. Často se rodičem stávají firmy nebo také politické strany. Volba zvířete je často symbolická.

Přesné informace najdete na stránkách konkrétních zoologických zahrad.

Zoologické zahrady v České republice

  

Fotogalerie

Přečtěte si také