Lev zoo
Úvod » Zoologická zahrada Dvůr Králové » Safari Dvůr Králové

Safari Dvůr Králové

 


Zoo Dvůr Králové nabízí kromě běžné prohlídky také jízdu otevřeným terénním vozem se zkušeným průvodcem mezi stády zvířat. Během jízdy uvidíte zebry, pakoně, žirafy, antilopy, ale i kočkovité šelmy. Výlet můžete zakončit africkou večeří v přilehlé restauraci U Lemura.

Africké safari Josefa Vágnera

Safari je přístupné od května do září. Jednotlivé sekce afrického safari se jmenují často podle afrických domorodých nářečí.

Jízda je dlouhá 5 kilomerů a k vidění je v prostoru kolem pěti set afrických zvířat. Mezi nimi například zebry, atilopy, pakoně nebo watusi.

Lví safari

Od července 2015 navíc bylo otevřeno speciální lví safari. Asi půlkilometrovou cestu přes lví areál je možno projet i vícekrát a areál je navíc vidět i pro pěší návštěvníky. Potěšit se mohou pohledem na některého z osmi lvů.

Offroad safari

Offroad safari nabízí jízdu s průvodcem v otevřeném terénním vozu. Zoo láká na podvečerní výpravu na pastvinu Serengeti, kterou můžete zakončit pravou africkou večeří. Za 50 minut výpravy můžete potkat antilopu, zebru, geparda nebo také lva.

Večerní safari

Projížďka po setmění připomíná skutečnou Afriku a během jízdy můžete potkat stovky zvířat. Cesta kolem výběhů a Africkým safari zabere 50 minut a doprovázena je komentářem průvodce.

Zebra Böhmova, safari, ZOO Dvůr Králové

Vstupné na safari v Zoo Dvůr Králové

 

Africké Safari

Safari bus (asi 20 minut) – 30 Kč (děti a studenti zdarma)

Mimořádná jízda Safari Truck – 11990 Kč

Jízda Afrika truck (jedno sedadlo) – 60 Kč

Podle kapacity a zájmu návštěvníků jezdí Safaribusy i Afrika Truckems od 9 do 18.30 hodin. Lví safari je součástí tohoto klasického okruhu.

 

Večerní safari

Večerní safari (plné jízdné) – 180Kč

Děti, studenti, důchodci, ZTP – 135

Děti 2 – 4 roky – 50 Kč

Rodinné – 590 Kč

Pes – 100 Kč

Mimořádná jízda – 11990 Kč (+ 1000 Kč za průvodce v angličtině, polštině, němčině či ruštině)

Večerní safari je přístupné v červenci a srpnu denně, v červnu a v září pouze o víkendech. Safaribus odjíždí vždy ve 20 a v 21 hodin, lístky je možné zakoupit od 18.30 hod na pokladně.

 

Offroad safari

Dospělí s večeří – 1200 Kč

Dospělý (jízda) – 800 Kč

Děti do 15 let (jízda) – 600 Kč

Děti do 3 let – 100 Kč

Jízdu je potřeba 2 – 3 dny předem objednat. Odjezdy jsou v 17 nebo v 18 hodin.

 

ZPĚT NA STRÁNKU ZOO DVŮR KRÁLOVÉ

ZOOLOGICKÉ ZAHRADY V ČESKÉ REPUBLICE 

Fotogalerie

Přečtěte si také